+420 602 528 592 (Po-Pia: 9-15h)
info@sportove-oblecenie.sk
0
Váš košík je prázdny

Výhody bambusového oblečenia

Dávno preč sú doby, keď sa ľudia umývali prinajlepšom raz za týždeň a spodnú bielizeň menili v podobnej frekvencii. Dnes sa na hygienu kladie veľký dôraz, a pretože ľudia sa potia stále rovnako ako ich predkovia, v posledných desaťročiach zaznamenala veľký boom termobielizeň, která dokáže pot od pokožky rýchlo odviesť preč. Jedným z najlepších je bambusové oblečenie, ktoré navyše po dlhú dobu neutralizuje zápach.

Vysoko priedušné

Funkčných materiálov teraz existuje celá rada. Často ide o umelé, teda syntetické vlákna, ale svoje riešenie má i sama príroda a to v podobe bambusu. Keď by ste sa totiž pozreli na vlákno tejto tropickej drevnatej rastliny pod mikroskopom, zistili by ste, že je vnútri duté a navyše na povrchu má veľké množstvo mikrošpár a otvorov. Vďaka tomu je bambusové oblečenie veľmi priedušné. V porovnaní so známou bavlnou dokáže zachytiť a odviesť trikrát až štyrikrát viac vlhkosti.

Celoročné nosenie

Bambusové tričká či spodky sa ani pri veľkých teplách na pokožke nelepia. Naopak. Budete sa v nich cítiť, ako keby bolo o 2 až 3 stupne menej, zatiaľ čo v zime vás zase príjemne hrejú. U bambusovej bielizne tak nemusíte premýšľať nad momentálnym ročným obdobím. Dá sa použiť celoročne pre všetky športové aktivity, cestovanie i turistiku. A pritom celú dobu budete v prírodnom materiáli. Bambusové vlákno má výborné funkčné vlastnosti bez toho, aby sa muselo nejako zložito upravovať pri spracovaní. Dôležité je tiež spomenúť, že pri pestovaní bambusu sa nepoužívajú hnojivá ani pesticídy. Nosenie oblečenia z bambusových vláken nie je prospešné len pre ľudí, ale i pre prírodu.
 

Antibakteriálne, ideálne pre alergikov

Bambusové vlákno býva nazývané ako Smart Fiber, teda chytré vlákno, a túto lichôtku si určite zaslúži. Má dvakrát až trikrát dlhšiu životnosť než bavlna, nekrčí sa, je veľmi jemné a mäkké, rýchlo schne, má dobrú stálofarebnosť a nevykazuje zrážanlivosť. Jedinečné sú jeho antibakteriálne a antimykotické vlastnosti. Prírodná zložka Bamboo Kun, ktorá je v bambuse obsiahnutá, dokáže likvidovať baktérie, huby i plesne. Testy dokazujú, že 24 hodín po použití odevu je zničených približne 94 % baktérií. Na pokožke sa vytvorí prirodzené prostredie, upokojí sa. Bambusové oblečení je tak veľmi vhodné pre alergikov.


 

Neutralizuje zápach

Predovšetkým sa však bambusové vlákno preslávilo svojou schopnosťou neutralizovať zápach a to i pri dlhodobom nosení. Už nemusíte mať obavy po celodennom treku vyzuť topánky, bambusové ponožky vás pred nepríjemným trapasom zachránia. Rovnako sa obzvlášť pri cestovaní a turistike hodí, že bielizeň z bambusových vláken je schopné pohltiť až 90 % škodlivých UV lúčov.

Bambusové tričká za výhodné ceny

Bambusové oblečenie odoberáme od českej firmy Suspect Animal z Letovic. Môžete sa spoľahnúť na kvalitné prevedenie, anatomicky tvarované strihy, ploché švy, ktoré vás nikde nebudú dráždiť. Všetky produkty nesú logo ČESKÝ VÝROBOK. V našej ponuke nájdete predovšetkým bambusové tričká, pánske i dámske, pričom si môžete vybrať, či chcete bez rukávov, s krátkym alebo dlhým rukávom. Na výber je i z niekoľkých farebných prevedení. Kvôli priaznivým vlastnostiam bambusového vlákna na pokožku odporúčame si prezrieť i našu bambusovú spodnú bielizeň – pánske boxerky a dámske nohavičky. Náš sortiment zahŕňa aj pánske a dámske roláky a spodky.  


10. 09. 2014