Craft WARM

Jesenný test funkčného tričká Craft WARM

Rad funkčného oblečenia Warm je vysoko funkčná, ľahká prvá vrstva navrhnutá pre intenzívne aktivity v studených zimných dňoch. Trojrozmerne pletená konštrukcia s dutými vláknami a cielene umiestnenými funkčnými panelmi udržuje pokožku suchú a zohriatu presne tak, ako je potrebné. Integrované funkčné panely sou v oblečení integrované bez švov a zodpovedajú rozdielnym fyziologickým vlastnostiam jednotlivých častí tela.

Tričko je vyrobené z pleteniny zložené z 61% polyamidu, 35% polyesteru a 4% Elastanu, gramáž sa podľa funkčných panelov pohybuje: 170 - 190 g / m2.

Tričko je veľmi príjemné na telo, nikde netlačí ani nebráni v pohybe. Má zvýšený stojačik ku krku, pekne prilieha, nijako neobťažuje. Rukávy sú zakončené širšou manžetou, ktorá dobre prilieha ale netlačí, nezviera. Dĺžka trička je viac ako dostatočná. Švov je na triku minimum, sú ploché a nikde netlačí.

Tričko sme testovali pri jazde na horskom bicykli na 160 km trase, kde sa striedali rôzne intenzity pohybu a teploty sa pohybovali od + 4 ° C do + 12 ° C. Triko veľmi dobre odvádzalo pot od pokožky aj pri maximálnom potenie a odovzdávalo ho do ďalších vrstiev (mikina Craft Facile HZ, bunda GORE Alp-X 2.0 GT AS) aj keď bolo na chrbte navyše zaťažené batohom. Po dobu pokoja v teplej miestnosti (asi hodinová zastávka na obed v reštaurácii) stačilo tričko uschnúť úplne. Po celú dobu testu triko udržiavalo príjemné tepelné mikroklímu.


Tričko hodnotíme veľmi dobre, výborne odvádza vlhkosť od pokožky, rýchlo dokáže uschnúť, je príjemné na dotyk, Bodymapping - skvele prepracované funkčné panely, prepracovaný strih. Cena je trošku vyššia, ale zodpovedá kvalite značky a výkonu.

Triko môžeme s čistým svedomím odporučiť cyklistom, bežcom, lyžiarom běžkovým aj zjazdovým, turistom, ale tiež môže byť dobre využiteľné pre rôzne vonkajšie a pracovné aktivity v chladnom počasí.

2.11.2016