Funkčné prádlo pre chladnejšie počasie

Sensor DOUBLE FACE - obojstranné funkčné prádlo
- Strana " plus " micropolyesterový hodváb - chladivejší vrstva - určená do plusových teplôt alebo do situácií , kedy si neprajete , aby Vás bielizeň extrémne hrialo .
- Strana " mínus" strižový micropolyester - teplejšia vrstva - úplet je na tejto strane vďaka tomu chlpatejší a odporúčame ho teda nosiť na tele pri teplotách pod bodom mrazu.Hitom posledných rokov je funkčná bielizeň z MERINO vlny , prirodzene absorbuje a odvádza vlhkosť , hreje aj keď je vlhké , je odolné proti zápachu , materiál je mäkký a hebký na dotyk.Úplná novinka je funkčná bielizeň obsahujúce bambusové vlákna . BAMBOO termoprádlo má výbornú termoreguláciu v teple i chladu . V zime príjemne hreje , v teplom počasí dokáže znížiť teplotu o 2 až 3 stupne ako iné materiály . Antibakteriálne a antimykotické vlastnosti.Neutralizuje zápach pri dlhodobom použití . Pohltí až 90 % UV škodlivého žiarenia . Bambusové bielizeň je veľmi vhodné pre alergikov.V chladnejších dňoch sa tiež dobre osvedčilo funkčné prádlo z materiálu DOUBLE FACE MERINO WOOL . Unikátna konštrukcia úpletu kombinuje polyester na vnútornej strane a vysoko kvalitné MERINO vlnu na strane vonkajšej . Výhodou tejto konštrukcie je to , že polyester urýchľuje transport potu do vonkajšej vlnenej vrstvy, ktorá má jedinečný antiodor zabraňujúci tvoreniu pachov a má skvelú termoregulačné funkciu . Vnútorná tenká polyesterová vrstva eliminuje " hryzenie " vlny u ľudí , ktorí sú na tento jav citliví . Bielizeň je možné použiť obojstranne.Veľmi prepracované a technologicky vyspelé je termoprádlo od výrobcu X - BIONIC . Nová generácia spodného prádla používa revolučné vlákno Xitanit , ktoré v období bez fyzickej záťaže odráža späť teplo vyžarované telom a bráni prechladnutiu . Rýchlejšie odvádza pot a vďaka špeciálnemu high - tech tkania aj prebytočné teplo od tela . Vlákno Xitanit obsahuje striebro , ktoré zabraňuje tvorbe nežiadúcich baktérií . Preto aj po náročnej a dlhotrvajúcej fyzickej aktivite zostáva spodná bielizeň bez zápachu.Výborné funkčné termoprádlo pre chladnejšie počasie pre športové aktivity s premenlivou intenzitou pohybu je ACTIVE EXTREME od Craftu . Materiál obsahuje ióny striebra zabudované do vlákna zabezpečujúce ochranu proti mikroorganizmom a ľudskému pachu , CoolMax Extreme Hexachannel na vnútornej strane pleteniny zaisťuje maximálny odvod potu . Vonkajšia strana pleteniny je tvorená vláknom Thermolite , ktoré odvádza vlhkosť a udržuje optimálnu teplotu tela i pri nízkej intenzite pohybu . Extrémne funkčné, ľahký, rýchloschnúci materiál. Niektoré modely sú navyše vybavené tenkou membránou Gore Windstopper , ktorá veľmi dobre chráni proti vetru . Tento rad termoprádla je označená ACTIVE EXTREME WS.
Ak si nebudete vedieť rady s výberom vhodného funkčného oblečenia , radi Vám poradíme. tel.+420 602 528 592, e-mail: info@info@sportovni-obleceni.cz

6.3.2016