Jesenné novinky od Craftu I

Prvou novinkou od Craftu je inovovaný rad funkčnej bielizne ACTIV EXTREME. Druhá generácia funkčného prádla je určená pre športové aktivity v chladnejšom prostredí, podľa grafu Craftu zhruba od -5 ° C do po + 15 ° C od strednej až po najvyššiu intenzitu pohybu. Táto rada sa predáva pod názvom: ACTIV EXTREME 2.0.

Active Extreme je vyrobený z tenké, ľahké a elastické pleteniny, ktorá Vás udrží v suchu a teple pri pohybe v teplom i chladnom počasí. Výborná ergonómia a trojrozmerná konštrukcia zaisťuje optimálnu strih a voľnosť pohybu pri tých najnáročnejších výkonoch.

Pletenina je na vnútornej strane tvorená šestikanálkovým vláknom (Coolmax Extreme Hexachannel), ktoré zaisťuje odvod vlhkosti od tela. Na vonkajšej strane je použité duté vlákno (Thermolite), ktoré má výborné izolačné vlastnosti a udržuje tak telo v teple.

CoolMax Extreme Hexachannel je špeciálna pletenina, pletená z šestikanálkového vlákna určená pre vrcholových športovcov. Vlákno tohto profilu dokáže pojať viac vlhkosti a vďaka svojmu väčšiemu povrchu ju dokáže aj efektívnejšie odpariť a tým udržiavať telo v optimálnej teplote. Kanáliky na povrchu vlákna dokážu vlhkosť vďaka tzv. "Kapilárnemu efektu (vzlínaniu)" absorbovať, vlhkosť vytvorí v kanáliku vypuklý tvar (kapilárnej elevácie) a výrazne tak eliminuje styčnú plochu vlhkosti s pokožkou. Pokožky sa dotýka prakticky len samotné vlákno a pletenina nechladí. Klasické duté vlákno s kruhovým prierezom - tu nie je voda absorbovaná do objemu vlákna, ale drží sa na povrchu, pocit studenej tkaniny ale zostáva.

V ponuke nájdete aj varianty s ochranou proti vetru. Rad funkčného prádla Craft ACTIVE EXTREME 2.0 WS ponúka skvelú ochranu pri športovaní v chladných veterných podmienkach. Predná časť tohto skvelého bielizne je opatrená jemnou priedušnou membránou Gore Windstopper, ktorá zabraňuje prefúknutiu. Bielizeň je vhodné pre športové aktivity s premenlivou intenzitou pohybu v mierne chladnom až chladnom počasí ako je bežkové lyžovanie, jazda na bicykli, beh. Vhodné aj pre pracovné aktivity vo veternom počasí.

13.10.2017