WOOL HEAVY - nová trieda termobielizne

WOOL HEAVY je nová trieda termobielizne, ktorá je určená do chladnějšieho počasia, napovedá tomu materiálové zloženie: 30 % vlna, 66 % viskóza, 4 % elastan 290g/m². Výrobky obsahujú 30 % ovčej vlny.

Ovčia vlna má schopnosť absorbovať a zadržovať veľké množstvo vlhkosti, ktorú  vstrebáva  zo svojho okolia, teda dokonale absorbuje i ľudský pot. Až tretinový obsah vlhkosti vo výrobku nepôsobí na dotyk dojmom vlhka. Vysoká hygroskopickosť vlny ovplyvňuje i tepelné vlastnosti výrobkov z nej – absorbovaná vlhkosť nie je odvádzaná intenzívne, spotrebováva teda menej tepla z okolia, a chráni tak proti chladu. Pórovitá štruktúra, šupinatosť a kaderavosť vlneného vlákna má schopnosť zadržovať v sebe a okolo seba vrstvy vzduchu a tým udržovať stálu teplotu. Počas používania výrobku sa množstvo vzduchu, obsiahnutého vo vláknach nemení, a preto vďaka pružnosti vlákna nepodliehajú trvalým deformáciám. Tým je zaručená dobrá tepelná izolácia a tepelné vlastnosti výrobkov. Ďalšia izolačná vrstva vzduchu je vytvorená tým, že výrobky z vlnených vláken vďaka svojej pružnosti nepriliehajú tesne k pokožke celým svojim povrchom.

Výbornou vlastnosťou výrobkov z vlny je tiež to, že vydrží dlhú dobu bez zápachu. Zápach spôsobujú baktérie, ktoré sa množia v klasickej spodnej bielizni zo syntetiky. Vlnené vlákno tvorí z 90 % proteín Keratín, ktorý nie je vhodný k množeniu baktérií a vírusov, obmedzuje ich množenie i rozklad, a tak oblečenie ani pri dlhodobom nosení nezapácha. V triede WOOL HEAVY si môžete zakúpiť tričká, roláky i spodky. V ponuke všetky veľkosti i rôzne farby.30.8.2014